ZÁKAZ LÉTÁNÍ od 15.9. do 30.9. NA SKALCE

Výbor BLK připomíná všem padáčkářům, že v druhé půli měsíce záři je zakázáno startovat ze startoviště Skalka. Toto pravidlo je všeobecně známe, má dlouholetou platnost a je součástí Provozního řádu Skalka.

“ …v druhé půli měsíce záři je zakázáno startovat ze startoviště Skalka … „

Zákaz je součástí nájemní smlouvy na pronajatou startovací plochu Skalka uzavřenou mezi BLK a majitelem pozemku a stejně jako další pravidla, např. zákaz výjezdu na start bez povolenky majitele lesů, pomalá a bezpečná jízda na lesních cestách jsou sledovány správcem lesa a jeho zaměstnanci (polesným, revírníkem atd.). To jak pravidla (ne)dodržujeme (myšleno MY padáčkáři – MY jsme bráni správci lesa jako jedna komunita) má vliv na to jakou pak máme pozici při vyjednávání ohledně prodloužení smlouvy stávajících ploch nebo jednání o nových plochách.

Jen připomínám, že současná smlouva uzavřená ještě s původním majitelem LČR je platná do 31.12.2017 a nyní se pracuje na dohodě o jejím prodloužení s novým majitelem lesních pozemků Biskupstvím ostravsko-opavským.

To že nám NEUKÁZNĚNOST některých pilotů škodí všem se už ukazuje u aktuálních jednáních, která jsou letošními excesi (rychlá jízda, jízda mimo povolené trasy, vjezd bez povolenky) již poznamenaná a komplikují je.

Jsem členem týmu TandemLety.cz, držitel licence instruktor, tandempilot a sportovní pilot. Létám od roku 1994 a děkuji, všem andělům, že jsem ty doby začátků přežil ve zdraví :). Věnuji se létání na tandemu, výuce ve škole paraglidingu TandemLety.cz a Beskydskému leteckému klubu pomáhám od 2017 s tím co umím a hlavně s tím, abychom měli kde startovat.
Komentáře