13.6. - 15.6.2024
Přihlášení
Propozice
Připravili jsme si pro Vás vícedenní závod na území Beskyd a Bílých Karpat. Dle aktuálního počasí budeme vybírat ze tří možných tratí na území Moravy. Všechny tratě mají délku přes 100 km a časový limit 36 hodin pro zdolání tratě za použití paraglidingové výbavy a vlastních nohou. Čeká Vás jedinečný závod na našem území zatím nikdy neuskutečněný.
Termín
13.6.2024 – 15.6.2024
Program
Středa - Začátek prezentace soutěžících bude ve středu od 20.00 následovat bude povinný briefing se zadáním trati.
Čtvrtek - Start v 9.00
Pátek – 6.00 až 22.00 závod
Sobota – 6.00 až 12.00 závod. V cíli pak vyhlášení vítězů, oběd a párty.
Ubytování
Vyhlášení vítězů a párty po závodě se uskuteční na chatě Červený kámen.
Startovné
Každý závodník bude připuštěn na start až po zaplacení startovného. Startovné činí 1000,- kč V ceně startovného je dárkový balíček, voda, svoz po závodě a v případě odstoupení i v průběhu závodu a catering po závodě.
Tratě
Jak jsme již předeslali, budeme vybírat ze tří tratí dle aktuálního počasí.
Jižní varianta
Start v obci Horní Němčí cca 12 km západně od Velkého Lopeníku. Možný start Velký Lopeník pak Luhačovice, Vizovice, možný start Chlum, Hranice na Moravě, možný start Hrabůvka, cíl Krnov. Délka tratě je 148 km.
Odkaz na mapu
Západní varianta
Start v městě Holešov cca 10 km západně od Hostýna. Možný start Hostýn pak Kelčský Javorník, Radhošť, možný start Černá hora nebo Skalka, Lysá hora, možný start Lysá hora, možný start Javorový vrch, cíl Mosty u Jablunkova. Délka tratě 122 km.
Odkaz na mapu
Severní varianta
Start v obci Hnojník cca 10 km západně od Javorového vrchu. Možný start Javorový vrch, Lysá hora, Smrk, Vsetín, Slavičín, Velký Lopeník, cíl v obci Horní Němčí. Délka tratě 130 km.
Odkaz na mapu
Pravidla
Pravidla našeho závodu jsou totožná s pravidly Hike&Fly CZ. Vzhledem k tomu, že náš závod je vicedenní jsou naše pravidla lehce poupravena. Každá pravidla jsou psána zkušenostmi. Základním pravidlem je používat hlavu a rozum. A sportovat v duchu fair-play. A hlavně – ať se nikomu nic nestane!
Právo účasti
Do soutěže se může přihlásit držitel pilotní licence pro paragliding platné v České republice.
Výbava
Padákový kluzák s platným osvědčením o technickém stavu, sedačka se záložním padákem, přilba, přístroj pro měření výšky.

Padákový kluzák není v průběhu závodu možné bez výslovného povolení organizátora měnit. Chytrý mobilní telefon se systémem Android 4.0 a vyšší s nainstalovanou a funkční aplikací XCTrack (betaverze s live trackingem). Telefon musí být vybaven funkčním senzorem GPS a musí mít funkční a aktivovaná DATA – GSM. Live tracking pravděpodobně bude potřebovat max. 3MB. Nutná je záložní externí baterie – powerbanka nebo akupack jako zdroj napětí pro mobilní telefon s kabelem pro dobíjení telefonu. Telefon bude používán i jako komunikační prostředek mezi organizátorem a účastníkem.

Doporučujeme záložní GPS zaznamenávající po celý průběh soutěže IGC soubor.

Live tracking je důležitý především kvůli bezpečnosti závodníka. IGC soubor pak pro vyhodnocení výsledků a ověření regulérního absolvování trati.

Náš závod je koncipovaný jako vícedenní, proto doporučujeme do výbavy zakomponovat spacák a karimatku.
Další náležitosti
Povinné pojištění za škody způsobené třetím osobám (povinné ručení).
Nesení výbavy / asistence / podpůrný tým
Kompletní výbavu do hmotnosti 15 kg je povinen nést účastník po celou dobu soutěže vlastními silami. Support v našem závodu není povolen! O jídlo, pití a spánek se stará každý účastník sám. Není dovoleno spaní v autě ani v hotelu!
Zdolávání trati
Účastník je povinen zdolávat trasu způsobem ohleduplným k přírodě. Účastník nesmí narušovat právo na ochranu soukromí a soukromého majetku.

Při zdolávání trati je povoleno využívat pouze vlastních nohou a padákového kluzáku. Není povoleno přepravovat se jakýmkoliv jiným dopravním prostředkem, včetně lanovek, autostopu, zvířat, kolečkových bruslí a podobně.

Účastník může při zdolávání trati využít mostů a tunelů, to však pouze v případě, že tyto umožňují pěší využití. Pohyb každého závodníka ať už vzduchem nebo po svých je striktně ohraničen časem mezi 6 hodinou ranní a 22 hodinou večerní. V nočním čase je pohyb zakázán. Závod končí buď ve chvíli, kdy třetí závodník protne cílovou pásku, nebo v sobotu úderem 12 hodiny. Pořadí závodníků pak bude určeno dle tracklogu. Každý závodník, který přistane, musí do 5 minut po přistání poslat sms zprávu organizátoru závodu, že je v pořádku a pokračuje dál chůzí. Případné porušení tohoto pravidla bude řešeno diskvalifikací závodníka! V případě odstoupení ze závodu v jeho průběhu je účastník povinen toto sdělit telefonicky nebo osobně organizátorům. Účastník je povinen hlásit organizátorům jakýkoliv incident či situace, které by mohly ovlivnit bezpečný průběh závodu. Po dokončení závodu je nutné, aby účastník svým podpisem organizátorům potvrdil, že je v cíli závodu. Podepsat se musí závodník i v případě, že závod vzdá.
Trať
Trať bude definitivně upřesněna na briefingu ve středu večer do 20 hodin.

Pravidla mohou být průběžně drobně upravována. Přihlášení účastníci budou o změnách informováni. Úprava pravidel může proběhnout i při oficiálních briefincích.
Partneři
LAA - logo Vavrys cz - logo
LAA - logo Vavrys cz - logo
LAA - logo Vavrys cz - logo
Kontakty